Bugün öğlen 12′den sonra bu raporu aldık

Bugün öğlen 12′den sonra bu raporu aldık

Deportivo yasal işlem yapma hakkını saklı tutar

Fuenlabrada davalarında önlemler alıyor "asemptomatik" koronavirüsün

Açık olan şu ki Depor ve Fuenlabrada arasındaki görüşme, İkinci Bölüm’ün nihai sonucunu bilmek için hayati önem taşıyor. Madrilenians için bir puan yükselme play-off’una girmek için yeterliyken Depor, Fuenlabrada’da ertelenen maçını kazansa bile şimdiden küme düştü, 51 puan ekleyecekti ancak 51 puanı olan Ponferradina’yı geçemeyecekti. ortalama gol onu yener. Bir seçeneği vardı ama 90. dakikada Cádiz’de (0-1) gol atan Albacete 52 sayıya ulaştı ve bu ihtimal ortadan kalktı, bu yüzden Fernando Vázquez’in takımı İkinci Lig’de. Şimdi Fuenlabrada, Elche’yi Sports’ta berabere ya da kazanırsa playofflardan çıkarabilecek olan ülke.

CSD, olan her şeyden sorumlu olduğu Fuenlabrada’ya karşı sert bir açıklama yaptı. Ayrıca hem Madrid kulübünün hem de Lig’in Pazar günü CSD ve RFEF’i bilgilendirmesi gerektiğini anlıyor. Ve Lig’i ve RFEF’i ilgili önlemleri almaya çağırıyor. Kelimenin tam anlamıyla şunları söylüyor:

07/22/2020

21: 43′te CEST

Ramon Fuentes

“Yüksek Spor Konseyi (CSD), Valencia’daki Endesa ACB Basketbol Ligi Final Aşamasında gösterildiği gibi, İspanya’daki yarışmaların geri dönüşünün spor için kesin bir başarı anlamına geldiğini göstermek istiyor; geçen Pazar günü La Liga Santander’in doruk noktası; ya da geçen hafta sonu Jerez-Ángel Nieto Pisti’nde MotoGP Dünya Şampiyonası testlerinin yeniden başlatılması.

Tüm bu olaylar, zorlu sağlık koşullarında, zorlu sağlık protokolleri oluşturulduğunda ve takip edildiğinde ve sporda birliğin hüküm sürdüğü zamanlarda bile yarışmaların yapılabileceğini göstermektedir. Bu, geçen Nisan ayından bu yana Viana Paktları imzalandı ve daha sonraki davranış kuralları ve sağlık protokolleri, bir bütün olarak pandemiyle mücadelede sektörün el ele yürüdüğü ve yarışmaların yeniden kurulması için çalıştığı. .

Futbol söz konusu olduğunda, güvenli spor, sağlık otoriteleri, CSD, LaLiga ve RFEF arasındaki işbirliği ve kulüplerin, oyuncuların ve taraftarların gösterdiği muazzam bağlılık sayesinde tartışılmaz bir başarı ile çalıştı. Geçen 11 Haziran’dan bu yana 220 resmi profesyonel futbol maçı yapıldı ve sadece bir olay yaşandı. Bu, yarışmanın% 99,6′sının başarıyla gerçekleştirildiği anlamına gelir.

Sporun başarısından bahsettiğimizde bunun, salgın yokmuş gibi eğitildiği ve yarıştığı anlamına gelmediği, çünkü hala var olduğu vurgulanmalıdır. “Güvenli spor”, bir sağlık kapsülünün oluşturulması yoluyla bir riski en aza indirme stratejisidir. Bu amaçla, diğer şeylerin yanı sıra, protokoller olumlu bir olasılık sağlıyor ve bu nedenle, tüm kulüpler bu durumda nasıl hareket edeceklerini biliyordu – veya bilmesi gerekiyordu. “Güvenli spor”, dünyadaki birçok ülkeye ilham veren protokollere sahip olduğumuz anlamına gelir. Bir piramit gibi çalışması, ilk olarak Sağlığın genel göstergelerini temel almaya zorlar; ikinci sırada CSD protokolü ve son olarak, tesadüfen değil, farklı spor modalitelerinin takviye protokolleri.

CF Fuenlabrada’daki olumlu vakalar, Yüksek Spor Konseyi için bir endişe kaynağıdır ve her şeyden önce, etkilenenlerin hızlı bir şekilde üstesinden gelmelerini ve akrabaları ve yakın temasları için mümkün olan en iyi gelişimi diliyoruz ”.

Fuenlabrada’ya karşı keskin CSD

 “CSD dün La Liga’dan, Konsey olayları öğrendiğinde, Cumartesi ile Pazartesi öğleden sonra arasında olanlarla ilgili bir rapor istedi. Bugün öğlen 12′den sonra bu raporu aldık.

Hem kulüp hem de La Liga, 18 Temmuz Cumartesi günü saat 22: 30′da ilk pozitifle karşılaştı. O dönemde, Sağlık Bakanlığı’nın “Covid-19 ile salgının kontrolüne ilişkin bir senaryoda erken müdahale planında” belirtildiği gibi “sağlık otoritesi ile akıcı bir iletişim” kurulmuş olmalıydı (13 Temmuz).

Ek olarak ve bu daha ciddi, kulüp ve La Liga Pazar günü saat 22: 30′da üç pozitifin daha olduğunu öğrendi. Üç enfeksiyon olduğunda ve o sırada zaten dört enfeksiyon olduğunda bir salgın kabul edilir. Anılan planda, La Liga raporuna göre, bir salgın durumunda sağlık yetkililerine derhal haber verilmesi gerektiği ancak Madrid Topluluğu Sağlık Bakanlığı’na haber verilmediği belirtiliyor.

Uygun önlemin alınmasını teşvik edin

“Öte yandan, CSD protokolü – La Liga raporunda belirtildiği gibi – bir pozitif tespit edilirse, diğer önlemlerin yanı sıra,” tüm eğitim grubunu covid-19 için test etmek, hem de iletişim kurabileceği teknik kuruluş veya personel, bu bölümler sonuç alınana kadar kalır ”. Bizim bakış açımıza göre, yolculuğa çıkarken ciddi bir hata yapıldı: Pazartesi sabahı sınava girenler, sonuç bilinene kadar (A Coruña’dayken gerçekleşti) izole edilmiş olmalıydı.

Bir salgının ortaya çıkması göz önüne alındığında, aynı Pazar günü gerçekleştirilen geri kalan PCR’nin negatif olduğu doğru olsa bile, temel ihtiyat ilkesi nedeniyle ekibin Pazartesi günü seyahat etmemesi gerekiyordu. La Liga raporunda toplanan gerçeklere göre CF Fuenlabrada’nın protokolleri ihlal ettiği görülüyor. Dolayısıyla sorun bunlarda değil, kötü uygulamasında. Protokolleri doğru bir şekilde uygulamaktan sorumlu olan kulüp ve bunun yapılmasını sağlamaktan sorumlu olan La Liga’dır.

Geçen Pazartesi günü RC Deportivo ile CF Fuenlabrada arasındaki maçın – LaLiga SmartBank’ın son gününe karşılık gelen – askıya alınması, o sırada mevcut olan bilgilere göre doğru bir karardı. Bununla birlikte, daha sonra bilinen gerçekler, salgının aynı Pazar gecesinden itibaren CSD ve RFEF’e bildirilmesi gerektiğini gösteriyor. Spor yetkililerini bilgilendirmek için gerekli özeni gösterme de yoktu ve CSD, Pazartesi öğleden sonra geç saatlere kadar neler olduğunu bilmiyordu.

Pandeminin ilk anından itibaren Yüksek Spor goldbets.top Konseyi’nin temel kaygısı, ülkemizdeki profesyonel ve üst düzey yarışmalara güvenli bir şekilde dönüşün teminatı, bizi koronavirüs ile mücadelede ön plana çıkaran bir çaba ve dünyadaki sporcuların korunması. CF Fuenlabrada’nın performansı, oyuncularının sağlığını, halk sağlığını ve rekabeti bir bütün olarak riske attı. Her zaman sağlık otoritelerinin gözetiminde, tüm İspanyol sporları tarafından gösterilen olağanüstü çabayı gölgelemek için iyi protokollerin kötü bir şekilde uygulanmasına izin veremeyiz.

Madrid, ‘Fuenlabrada Davası’nda takipte 11 pozitif ve 96 kişiyi buldu

Fuenlabrada, dönüş uçuşunu ilerletme girişiminden LaLiga’yı sorumlu tutuyor

Tüm bu nedenlerle CSD, Rekabet Komitesi aracılığıyla hem La Liga’dan hem de RFEF’ten bu noktaları incelemelerini ve gelecekte benzer bir olayın tekrar yaşanmasını önlemek için uygun gördükleri önlemleri uygulamalarını talep etmektedir ”.

Pau Gasol, sol ayağında naviküler stres kırığı nedeniyle ameliyat geçirdikten ve Pau Gasol Akademisi kutlamalarına katıldıktan sonra yarasından kurtulma sürecine devam ettiği Barselona’da devam ediyor. 

06/27/2019

22: 10′da CEST

Sant Boi’nin pivotu Endesa Basket Lover ile yaptığı bir röportajda geleceği hakkında konuştu ve şu an önceliğinin gelecek sezon Milwaukee’de devam etmek olacağını ve kendisini bir lider gibi hissettiğini açıkça belirtti: “Pratik olarak hiçbir şey bilmeden daha mantıklı olan şey Pau, önümüzdeki veya iki hafta içinde neler olabileceğine dair Milwake ile devam etmek olacaktır ”dedi.

Bunu şu şekilde savunuyor: “Deneyimlerime ve liderliğime son aylarda onlarla olduğundan çok daha fazla sağlıkla katkıda bulunmaya devam etmeyi umuyorum. Bu en mantıklı olan ve benim kafama uyan şeydir. “Dedi. 

Aynı şekilde, eski Gasol diğer senaryoları da göz ardı etmez: “Daha fazla seçeneğimiz olup olmadığını göreceğiz, buna değer vereceğiz, ancak deneyimimin ve liderliğimin ekleyebileceği ve farklı bir faktör olabileceği bir ekibin parçası olmak istiyorum. “diye uyarıyor.

Yaranla öğrenmek

Pau ayrıca sakatlığı ve bu durumu nasıl yaşadığı hakkında da konuştu, ki bu onun için alışılmadık bir durumdu: “Zor, farklı bir sezon oldu. Yaralanmalar mesleğimin bir parçası ve neyse ki buna benzer pek bir şey olmadı. İyi olduğunuz anları yaşamanızı sağlarlar ve gerçekten gevşeyebilir ve istediğinizi yapabilirsiniz. Ama aynı zamanda, geri dönmeyi, daha güçlü bir şekilde geri gelmeyi ve hangi takımda olacağını göreceğiz ”dedi ve geleceğini yine havada bırakarak.

Marc’ın yüzüğüyle mutlu

Doğal olarak Pau, Golden State Warriors ve Toronto Raptors arasındaki finali yakından yaşadı, kardeşi Marc burada oynadı ve sonunda yüzüğü kazandı: “Onu büyük bir yoğunlukla yaşadım. Sahada oynamak ve konferans finalinde Toronto’ya karşı yarışmak ve kardeşimi yenmek isterdim ama öyle değildi. Toronto serinin galibi oldu ve ben de finalde çipi değiştirip onları desteklemek ve desteklemek zorunda kaldım. Sonra beşinci maçı canlı olarak izleyebildik, bu şampiyonluğu kazanmak için ilk fırsattı ve kapatamadılar ama altıncı oyunda başardılar. Onun adına çok mutluyum çünkü o harika bir başarı ”.

Tokyo Oyunlarında olmayı reddetmiyor

Pau, sakatlığı nedeniyle bu yaz Çin’de Dünya Kupası oynayamayacak, ancak Tokyo Olimpiyatları’nda olmayı da göz ardı etmiyor. Ayrıca milli takımda başardıklarından çok gurur duyuyor: “Olsun ya da olmasın, nesiller boyu sürmesini umduğum bir ruh yaratıldı. Japonya’daki 2020 Olimpiyat Oyunlarına atıfta bulunarak, umarım bir şampiyonluğun daha tadını çıkarabileceğimi umduğum harika bir aşama, çünkü ona katkıda bulunmaya devam etmek istiyorum ”dedi.