grudzień

grudzień

Do tej pory prawie 7,7 miliona ludzi w USA zostało zarażonych, a ponad 214 000 osób zmarło z powodu wirusa koronowego lub z jego powodu. Sam Trump również zaraził się wirusem, ale został wypisany po trzech dniach leczenia w szpitalu. Wykorzystane źródła: CNN: "Fauci mówi, że został wyrwany z kontekstu w nowej kampanii Trumpa reklamującej reakcję na koronawirusa" (pol.)Reklama Trumpa na YouTubeZ materiałami agencji informacyjnej Reuters Dodatkowe źródła Pokaż mniej źródeł

Co się działo z Donaldem Trumpem, kiedy tak ostro zaatakował swój domowy kanał Fox News w weekend? "Nie do zniesienia" i "gorzej niż CNN"zagrzmiał. Jednak gorąco polecił inną stację.

Cztery lata prezydenta Trumpa – jego kadencja na zdjęciach
Seria zdjęć składająca się z 19 zdjęć

W niedzielne popołudnie o 13:31 czasu lokalnego Donald Trump wyładował złość. "Fox News jest potworny w weekendowe popołudnia. To gorsze niż „Fake News CNN”", Wciągnął prezydenta USA w krótkim serwisie Twitter i przygotował kolejną wskazówkę dla swoich 85,2 milionów obserwujących: "Lepiej idź do OANN. Zgłaszają naprawdę „uczciwe i wyważone”" – to drugie to motto kanału Fox News.

Co takiego zdenerwował Donalda Trumpa, że ​​tak ostro strzelał do lojalnego amerykańskiego kanału informacyjnego, który od czasu objęcia urzędu w dużej mierze bezkrytycznie donosi o urzędującym prezydencie USA? Może to była zamiana z posłanką Demokratów z Michigan, Debbie Dingell, wczesnym niedzielnym popołudniem. Tam wyjaśniła, dlaczego Poczta USA szczególnie potrzebuje wsparcia Kongresu w czasach Korony.

Albo rozmowa z byłym gubernatorem Tomem Ridge’em, republikaninem takim jak Donald Trump, który wezwał prezydenta USA do zaprzestania ataków na proces głosowania korespondencyjnego, aby władze w stanach mogły wreszcie przygotować się do listopadowych wyborów.

Atak na głosowanie korespondencyjne

Trumpowi nie spodobały się takie wypowiedzi w jego kanale domowym. Ponieważ od tygodni prezydent Stanów Zjednoczonych nie męczy się z robieniem złego systemu głosowania pocztowego i tak dalej "największe oszustwo w naszej historii" prorokować. Nie przedstawił żadnych solidnych dowodów, dlaczego ta procedura byłaby o wiele bardziej podatna na ataki. Wydaje się raczej, że Republikanin uważa, że ​​głosowanie korespondencyjne jest podstępem Demokratów, by pokonać go przy pomocy wyższej frekwencji.

"Nie to, co kiedyś"

Zaskoczyć może fakt, że Trump gardzi teraz Fox News i poleca swoim zwolennikom kolejnego nadawcę. Jednak nie jest to nowe. Prezydent USA wielokrotnie narzekał w przeszłości, że Fox News jest "już nie to, czym było kiedyś". Zamiast tego pochwalił kanał kablowy One America News Network, w skrócie OANN.

Stacja z siedzibą w San Diego w południowej Kalifornii została założona przez milionera Roberta Herringa, który wywodził się z branży technologicznej. OANN określa się jako kanał "dla czystych wiadomości" i bez opinii politycznej. To o tym przypomina "Sprawiedliwe i wyważone"-Motto z Fox News. Ale podobnie jak konkurencyjny nadawca, OANN nie jest bezstronny.

"Ulubiony kanał informacyjny Prezydenta"

Raczej OANN konsekwentnie opiera się na jeszcze bardziej przyjaznych Trump raportowaniu niż Fox News. Kiedy Fox News wyłączył się z występu Trumpa w stanie New Hampshire latem 2019 roku, OANN się z tym utknął: "Nigdy się nie wyłączymy!" Herring osobiście zapewnił go w wiadomości na Twitterze.

Nigdy nie odetniemy! @OANN zajmował się i zawsze będzie obejmował wiece prezydenta Donalda J. Trumpa! @RealDonaldTrump https://t.co/sPcLqQJWPo

- Robert Herring (@RobHerring) 16 sierpnia 2019

Szef stacji opisuje OANN jako "ulubiony kanał informacyjny prezydenta". Jedną wspólną cechą Trumpa jest to, że OANN jest podejrzany o bardzo blisko Moskwy.https://yourpillstore.com/pl/ Krytycy zarzucają stacji rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy i teorii spiskowych. Korespondenci kanału wielokrotnie rozpowszechniali fałszywe wiadomości, na przykład, że demonstranci zrzucili bomby rurowe pod Washington War Memorial podczas czerwcowych protestów przeciwko rasizmowi, i że w związku z tym wojska federalne się wycofały. Albo że Kalifornia chciała wyegzekwować zakaz sprzedaży Biblii w 2018 roku – też wymyśliła.

Kampania przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu: czy Trump celowo paraliżuje stanowisko? Wymagane dokumenty: Trump nawołuje do głosowania korespondencyjnego – i wybiera siebie pocztą Frustracja z powodu Fox News: Trump ma nowy ulubiony kanał

Stacja niedawno trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy zakazano jej udziału w konferencjach prasowych w Białym Domu. Reporter Chanel Rion, który w przeszłości twierdził, że koronawirus został opracowany w laboratorium w Północnej Karolinie, dwukrotnie pojawił się na spotkaniach prasowych, naruszając tym samym ograniczenia koronawirusa nałożone na korespondentów. Szef stacji telewizyjnej Herring twierdził później, że jego reporter otrzymał zaproszenie. Ale od kogo nie ujawnił.

Wykorzystane źródła: Tweet od Donalda Trumpa"America’s News HQ" w Fox NewsBloomberg: OANN wygnany z Białego Domu Z agencjami prasowymi AFP, dpa Własne badania Inne źródła Pokaż mniej źródeł

W najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn pierwsze złagodzenie środków koronujących wejdzie w życie dzisiaj. Teraz inne kraje również nalegają na zwolnienia. 

Podczas gdy we wtorek w całych Niemczech nastąpi ostrzejsza częściowa blokada, środki na północy zostaną złagodzone. W przeciwieństwie do reszty republiki ograniczenia dotyczące kontaktu w Szlezwiku-Holsztynie nie są zaostrzone, salony kosmetyczne, studia masażu i ogrody zoologiczne są ponownie otwierane, a pobyty w hotelach mają być dozwolone w okresie Bożego Narodzenia. 

 

Nowa rezolucja: środki te obowiązują od grudnia

 Rządy federalne i stanowe uzgodniły nowe i rozszerzone środki walki z pandemią korony w grudniu ubiegłej środy. Uchwały przewidują również możliwość zróżnicowania środków w zależności od wystąpienia infekcji – a pierwsze przepisy o wyjątkach ogłoszono już dzień później. W Szlezwiku-Holsztynie wartości graniczne koron koron są niskie, siedmiodniowa zapadalność wynosi poniżej 50. Ale inne kraje związkowe również nalegają na wyjątki od przepisów.

Szlezwik-Holsztyn: trasa specjalna ze względu na małą liczbę połączeń

Premier Szlezwiku-Holsztynu, Daniel Günther (CDU), nie chce w pełni wdrażać środków Corona, zwłaszcza ograniczeń w kontaktach. "Od tygodni mówimy: przy dziesięciu ludziach limit został osiągnięty", powiedział Günther w wywiadzie dla t-online. Ponadto dopuszcza się otwieranie studiów pielęgnacji paznokci i gabinetów masażu, a także ponowne udostępnianie terenów zewnętrznych parków zwierząt i ogrodów zoologicznych. Możesz przeczytać cały wywiad tutaj. 

Jednak rząd stanowy rozszerza obowiązek noszenia zakrycia ust i nosa. Na przykład musi być również noszony na stacjach kolejowych lub podjazdach i na przystankach autobusowych.

Regularne zajęcia bezpośrednie w szkołach w Szlezwiku-Holsztynie rozpoczną się głównie dopiero 11 stycznia po przerwie świątecznej – cztery dni później niż planowano. Dodatkowe dni to czwartek i piątek oraz weekend. Ogólnopolskie dni ćwiczeń na odległość zaplanowano na 7 i 8 stycznia, więc święta Bożego Narodzenia formalnie nie zostaną przedłużone, powiedziała w czwartek w Kilonii minister edukacji Karin Prien (CDU).

Ponadto pobyty w hotelach w okresie Bożego Narodzenia powinny być możliwe podczas odwiedzania krewnych. W okresie od 23 do 27 grudnia dozwolone są maksymalnie dwa noclegi. Krytyka nadeszła z Berlina: wyjazdy rodzinne trudno odróżnić od wycieczek turystycznych – powiedział rzecznik rządu Steffen Seibert. 

Badenia-Wirtembergia: Tylko krótki relaks w Boże Narodzenie

Rząd landowy w Badenii-Wirtembergii chce poluzować ostrzejsze ograniczenia dotyczące kontaktów tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale nie przed sylwestrem. Rzecznik rządu potwierdził, że tylko w okresie od 23 do 27 grudnia może się spotykać dziesięć osób plus dzieci do 14 roku życia. W rzeczywistości ograniczenia dotyczące luźnych kontaktów obowiązują od 23 grudnia do 1 stycznia.

Jednak w okresie świąt Bożego Narodzenia należy umożliwić pobyty w hotelach z rodziną w Badenii-Wirtembergii. 

Kilka krajów związkowych: możliwe wizyty w hotelach w okresie Bożego Narodzenia

W Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii, Hamburgu, Hesji, Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Badenii-Wirtembergii, Szlezwiku-Holsztynie, Saksonii i Berlinie rodzinne wizyty w okresie Bożego Narodzenia nie są rozumiane jako wyjazdy turystyczne. Ponieważ są one obecnie zabronione, powiedział premier NRW Armin Laschet. Ale kiedy rodziny odwiedzają się nawzajem i nie mają noclegu u krewnych, "istnieje możliwość pobytu w hotelu w okresie świątecznym".

Laschet podkreślił: "Nie jest to rozumiane w przypadku podróży turystycznych." Ktokolwiek jedzie w podróż z krewnymi "musi też mieć szansę gdzieś spędzić noc"powiedział w zeszły czwartek premier Hesji Volker Bouffier (CDU).

Minister Kancelarii Helge Braun powiedział w czwartek, że nikt, kto odwiedza krewnych w okresie Bożego Narodzenia, nie powinien mieć możliwości pozostania w hotelu. 

Berlin: Żadnych luzów w Boże Narodzenie

W Berlinie nie powinno obowiązywać złagodzenie ograniczeń kontaktowych uzgodnione przez rząd federalny i stanowy. Według informacji niemieckiej agencji prasowej z kręgów senackich, w berlińskim hotspocie Corona nie mogło być takiego odprężenia. W związku z tym maksymalnie pięć osób powinno mieć możliwość spotykania się w Berlinie na prywatne spotkania podczas wakacji, a także dzieci.

Podobnie jak w Hesji i Nadrenii Północnej-Westfalii, pobyt w hotelach powinien być możliwy również w Berlinie podczas odwiedzania krewnych. "Jeśli jest to wycieczka nie o charakterze turystycznym, w hotelach przewidziano również nocleg"powiedział burmistrz Michael Müller. 

Müller ogłosił również, że Berlin chce wykorzystać hotele i pensjonaty do egzekwowania ścisłego przestrzegania kwarantanny. Powinno to również zapewnić, że w przeciwieństwie do ciasnych warunków życia będzie mniej infekcji – mówi polityk SPD w ARD.

Turyngia: Święta Bożego Narodzenia zaczynają się później

W przeciwieństwie do innych krajów związkowych Turyngia nie rozpoczyna wakacji od jednolitego 19 grudnia, ale pozostaje 23 grudnia. Starsi uczniowie powinni pozostać w domu w dni poprzedzające Boże Narodzenie i tam pobierać lekcje na odległość. Uczniowie klas 7 powinni pozostać w domu od 21 grudnia do 10 stycznia. Ramelow zapowiedział już w negocjacjach między rządem federalnym a stanami, że pozwoli swojemu gabinetowi zdecydować o wcześniejszej przerwie świątecznej. Najwyraźniej się nie zgodziłem.

Bawaria: Zaostrzona kwarantanna dla narciarzy

W sporze dotyczącym jazdy na nartach w sąsiedniej Austrii Bawaria zastosowała bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące kwarantanny: w przyszłości jednodniowe wycieczki do Austrii i innych krajów sąsiednich sklasyfikowanych jako obszary ryzyka będą również podlegały wymogom kwarantanny. Do tej pory jednodniowi turyści mogli podróżować za granicę do 24 godzin bez konieczności poddawania ich kwarantannie. Söder ogłosił również, że narciarze powracający z sąsiedniego kraju będą poddawani losowym testom. 

Przesłanie adwentowe: Steinmeier daje nadzieję w kryzysie koronowym Walka z pandemią w nowym roku: Laschet za nowe koncepcje korony Krytyka telewizyjna "Anne Will": „Każdy środek jest podzielony na najdrobniejsze szczegóły”

Söder zażądał, aby rządy federalne i stanowe musiały ponownie porozmawiać o dodatkowych środkach za dwa tygodnie. Jeśli nie zmniejszyła się duża liczba infekcji, należało powiedzieć, czy nie było "Poszerzenie i pogłębienie oznacza głębsze pogłębienie" zrobić, mówi na ARD.

Wykorzystane źródła: badania własne z materiałami agencji informacyjnej dpa

Większość krajów związkowych opowiedziała się za zakazem zakwaterowania osób z niemieckich hotspotów koronowych. Decyzja spotyka się z brakiem zrozumienia, jak pokazują pierwsze reakcje.

To są światowe hotspoty koronowe
Seria zdjęć składająca się z 13 zdjęć

Urlop na terenie Niemiec – będzie się to wiązało ze sporymi utrudnieniami dla mieszkańców miejscowości o bardzo dużej liczbie zakażeń koronowych jesienią. Większość krajów zdecydowała w środę, że tacy podróżni mogą zostać zakwaterowani tylko wtedy, gdy mają negatywny test koronowy, który ma nie więcej niż 48 godzin.

Większość oznacza: nie wszystkie kraje chcą poprzeć zakaz zakwaterowania. Oświadczyły to Berlin i Turyngia. Dolna Saksonia i Brema chcą to sprawdzić. Meklemburgia-Pomorze Przednie chce trzymać się surowszych zasad kwarantanny. Premier Turyngii Bodo Ramelow (po lewej) powiedział, że ma wrażenie, że kraje związkowe mają różne stanowiska w tej sprawie i nie są jeszcze blisko siebie.

Lauterbach: Oferty wakacyjne w Niemczech są ważne

Reakcje na decyzję też się różnią. Na przykład ekspert ds. Zdrowia w SPD Karl Lauterbach uważa, że ​​wewnętrzne niemieckie obowiązki testowania i zakazy zakwaterowania są mało przydatne. "Wkrótce będziemy mieli tak wiele dotkniętych regionów, że reguła będzie trudna do wdrożenia, a co dopiero do kontrolowania." Ponadto oferty w Niemczech musiałyby zostać utrzymane, właśnie po to, aby uniemożliwić Niemcom podróżowanie za granicę do regionów wysokiego ryzyka.

Współpracowniczka partii Lauterbach, Sabine Dittmar, rzeczniczka polityki zdrowotnej swojej grupy parlamentarnej w Bundestagu, skrytykowała federalny patchwork w t-online. "Gdyby kraje związkowe uzgodniły jednolitą linię i jednolite ramy krajowe w obliczu narastającej infekcji koronami, byłoby to mile widziane. Byłoby to trudne do zrozumienia i trudne do przekazania, gdyby wobec obywateli z wewnętrznego niemieckiego obszaru ryzyka na wybrzeżu Niemiec obowiązywały inne zasady niż w górach." Dittmar wezwał do unikania niepotrzebnych wycieczek do obszarów zagrożonych.

AfD: "Bez odniesienia do rzeczywistego stylu życia"

Wiceprezydent AfD Stephan Brandner ostro skrytykował decyzję większości stanów. Mówił o jednym "Kara zbiorowa dla wszystkich osób, które pochodzą z dziedzin, w których więcej osób wychodzi pozytywnie niż na innych – zupełnie niezwiązane z faktycznym trybem życia tych osób".

Szef Kancelarii Helge Braun (CDU) bronił jednak w "WirtschaftsWoche" porozumienie: "Wzrosty należy traktować bardzo poważnie, zarówno dla gospodarki, jak i dla społeczeństwa." ZA "krytyczna, niekontrolowana sytuacja" należy temu zapobiegać.